معرفی چند سرور آماده برای ساخت بازی انلاین در یونیتی ( درخواستی )

۱ دیدگاه

بنا به درخواست کاربران عزیز در این مقاله چند سرور اماده برای ساخت بازی انلاین معرفی میکنیم , البته همین ابتدای مقاله میگم که بنده با این سیستم ها کارنکردم و فقط با مطالعه نظراتی که در است استور یونیتی نوشته شده این مقاله رو نوشه ام و همچنین موافق یا مخالف استفاده از چنین سیستم هایی نیستم اما اگر نظر شخصی بنده رو بخواهید سعی کنید خودتون یک سرور بنویسید که البته کمی زحمت میطلبه . خب بریم سراغ مقاله

اگر به صفحه جستوجو شده در است استور سری بزنید , خودتون چندین سرور رو خواهید یافت , در اینجا بنده دو سرور رو که امتیازات بالایی کسب کرده اند رو معرفی خواهم کرد

  1. UMMORPG : Re
  2. PUN2

بررسی اجمالی ummorpg

اگر مثل من به سراغ نوشتن سرور بروید به این نتیجه خواهید رسید که سرورها انواع و اقسام مختلفی دارند و سخت ترین نوع سرور سرور یک بازی mmorpg میباشد که بسیار پیچیده است و این به گونه ایست که نوشته یک بازی لوکال تک نفره rpg هم به نوع خود برای برنامه نویسانی که انفرادی کارمیکنند یک کابوس به تمام معناست , چون شما باید یک دنیای کامل رو از 0 بسازید و برای اینکار مهارت و صبر بسیاری مورد نیاز است و وقتی حرف بازی چند نفره میباشد شما باید سرور و بازی رو به نوعی بنویسید که دارای لگ نباشد و منابع سرور و سیستم کاربر رو اصراف نکند.

طبق نظرات کاربران سایت یونیتی ummorpg به طور کامل توانسته نیازهای خریداران را برطرف سازد و همچنین با اموزش هایی که به شما معرفی میکند میتوانید به راحتی یک بازی انلاین جهان باز در یونیتی بسازید و با کمی تغییر در اون میتوانید برای تمامی پلتفورم های مورد پشتیبانی یونیتی خروجی بگیرید.

برای خرید هاست هم میتوانید از طریق این لینک https://www.hetzner.com/sb اقدام کنید که توسط سازنده های ummorpg معرفی شده , در مورد هاست های ایرانی هم میتونید گوگل کنید .

بررسی و معرفی pun2

معمولا من نظر مثبتی در مورد سرویس هایی نظیر گیم سرویس و گیمینگ کولد ندارم که علتش رو در مقاله ی ” مقدمه ای برای ساخت بازی های انلاین ” توضیح دادم اما برای pun2 میتوان استثنا قائل شد , باتوجه به این امر که سالهاست کار میزبانی بازی های مختلف رو به عهده گرفته و ازمون های خود را با موفقیت تمام کرده و تقریبا حدود 98% از کابرانش راضی هستند.

بیش از 500,000 استادیو و بازی سازان مختلف هم اکنون هم از pun استفاده میکنند , شرکت هایی ماننده SquareEnix , , SEGA , Ubisoft و … و روزانه تعداد پلیرهای انلاین ان بیش از 20 میلیون نفر میباشد .

pun با زبان پایتون نوشته شده و از امنیت خوبی برخوردار بوده و از عواملی که باعث شده تا نسبت به سایر رقیب های خود موفقتر باشد میتوان به رایگان بودن ان اشاره کرد ( البته تا 100 پلیر ) و همچنین شما فقط هزینه ی پلیر را میپردازید و نگران بک اپ گیری از سرور امنیت و پهنای باند و … را نخواهید داشت.

البته شاید بهتر باشه اینم اضافه کنم که IP ایران برای بازی سازان توسط این شرکت تحریم می باشد !

نوشتن دیدگاه